Szívmelengető és feledhetetlen élményben volt részünk április 29-én vasárnap este a Római Katolikus Egyház Közösségi Házban.

A Fokoláré lelkiség régi és új tagjai vendégül láttuk Balogh Gyula atyát, volt újfehértói plébánost. Személyes beszámolókat hallgattunk meg,hogy kinek hogyan sikerül megélni az egységet ,a szeretetet a hétköznapokban.

Megnéztünk egy videofelvételt is a 2006-os Pünkösdi találkozóról,amelyen XVI. Benedek pápa a lelkiségek vezetőivel találkozott Rómában.

Nagy élmény volt diafilmen is feleleveníteni a több mint 20 évvel ezelőtti eseményeket.

Gyula atya szavai mélyen a szívünkbe vésődtek.

”Az Egység minden,mert Isten jelenlétét hordja magában.”

Megértettük,semmit sem érnek tetteink,ha nincs meg bennünk a testvéri szeretet.

Közös imával fejeztük be az estét.

Úgy érzem,hogy mindannyian ,akik ott voltunk megerősödtünk abban,hogy feladatunk van ez pedig nem más,mint a szeretet által Istent vinni a családba, munkahelyre és a világba.

Lukácsné Vida Mónika a Fokoláré lelkiség tagja.