„Ahol ketten vagy hárman összejönnek az én nevemben,ott vagyok köztük.” Mt.18,20

2007.február 17-én nem csak ketten,hárman gyűltünk össze az újfehértói közösségi házban,de az biztos, hogy Jézus is ott volt köztünk.

Évek óta hagyomány,hogy a nagyböjt kezdete előtt farsangot rendezünk az újfehértói római katolikus ifjúságnak.

Bökő Péter káplán és egy pár fiatal már január közepétől tervezgettünk. Meghívtuk az egyházközség filiáiból, Mátészalkáról és Tiszavasváriból a fiatalokat.

Hagyományunkhoz hűen:belépő lányoknak egy-egy tányér sütemény,fiúknak egy-egy üveg üdítő volt. Már kora délután feldíszítettük a termet, saját kezűleg készített dekorációval, berendeztük a tánc és étkező helyiségeket. A mulatság kezdete előtt a templomban közösen imádkoztunk és ifjúsági éneket énekeltünk.

Eztán kezdődött az igazi szórakozás,melyhez a zenét Karesz és István szolgáltatta.

A tombola tárgyakat az újfehértói hitoktatók ajánlották föl,melyek kisorsolása éjfél előtt megtörtént. A nyeremények nagyon változatosak voltak:szentírás,könyvek,kabalák stb.

A fődíj egy orosz krémtorta volt,melyet egy nagyon kedves mátészalkai ismerős nyert meg.

Plébánosunk Linzenbold József is megtisztelt minket jelenlétével.

Ezúton is köszönöm neki,hogy rendelkezésünkre bocsátotta a közösségi házat.

Isten áldja érte!

Köszönöm mindazoknak akik részt vettek az előkészületekben és a megvalósításban.

A fergeteges hangulatról a képek is tanúskodnak.

Remélem a fiatalok továbbra is lelkesek és vidámak maradnak,s nem sokára egy hasonlóan jól sikerült összejövetelről számolhatok be.

Ági