A karácsonyt megelőző néhány nap mindenkinek sütéssel, főzéssel, takarítással telik. Fontos azonban, hogy néha megálljunk egy-egy pillanatra, s az emberi kapcsolatokra is figyeljünk. Mint minden évben, 2009. karácsonya előtt is meglátogattuk azokat az idősebb embertársainkat, akik az idősek otthonának lakói. Mint mindig, most is nagyon vártak bennünket.
A Kamilliánus család és a Fokoláre lelkiség tagjai / kicsik és nagyok / Juhász Imre Plébános Úr vezetésével december 22-én igazi télies időben meghitt, szép órácskát töltöttünk az Otthonban. Plébánosunk kedves szavait /mely az öregségről, az öregkori problémák elfogadásáról, a magányról, de ugyanakkor az együttélés szépségeiről is szólt/ meghatottan, olykor könnyes szemekkel hallgatták vendéglátóink. A már díszbe öltöztetett karácsonyfa körül felhangzottak a jól ismert karácsonyi dalok, melyeket mindenki lelkesen énekelt. A szaloncukrot, süti és gyümölcsöket /amit ajándékba vittünk/, beszélgetések közben örömmel fogyasztották a nénik és bácsik. A látogatást imával, és Imre atya áldásával zártuk. Mi is gazdagodtunk, mert jó adni, de még jobb kapni. Kaptunk az öregektől szeretetet, és sok tiszta, őszinte tekintetet.

Bné Puhl M